Black Jack – historia

Nie można do końca powiedzieć, kiedy powstała gra Black Jack. Szacuje się jednak, że jej początki sięgają XVII wieku a jej kolebką była Francja. Sama gra stała się popularna dopiero w XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych.

Genezą powstania Blacka Jacka były inne gry pochodzące z Francji takie jak „chemin de fer” oraz „frencz ferme”. Już wtedy grywano w nie w najlepszych francuskich kasynach gier.
Nazwa Black Jack wywodzi się ze słowa „viagr-et-un”, które oznacza liczbę 21. Słowo to pochodzi od zakładu, jaki zapewniał graczowi wygraną w stosunku 10 do 1. Odbywało się to w momencie, kiedy gracz otrzymywał dwie karty, z czego jedna była Asem a druga Waletem pikowym lub też obydwie były czarne.
Rozpoczęcie jej kariery w Stanach Zjednoczonych zaczęła się w XIX wieku aż do roku XX gdzie stała się bardzo popularna.

Wiele mówi się o tym skąd wzięła się popularność tej gry. Są jednak dwa najbardziej przypuszczalne teorie. Jednak z nich mówi o przewadze kasyn nad graczem, która jest minimalna. Druga natomiast mówi o osobie Edwarda o. Thorpa, który był autorem książki o liczeniu kart. Jego książka odniosła, bowiem sukces i stała się bestsellerem w 1963 roku.

Historia zasad
Black Jack na początku swojego powstania był dość ograniczony np. nie można było podwajać stawek (Double down) jak również rozdzielać kart(Split). Kiedy zdarzała się sytuacja, że zarówno gracz jak i krupier mieli po 21 punktów, krupier wygrywał. Wszystkie wygrane były wypłacane w stosunku 1 do 1.
Sytuacja ta uległa zmianie dopiero kilkanaście lat później, kiedy pozwolono dowolnie rozdzielać karty i podwajać stawki. Do tego wszystkiego Black Jack zaczął być grą gdzie wypłaca się wygrane w stosunku 3 do 2.


A oto jak gracze zapewniają sobie bezpieczeństwo podczas gry i sama bre w kasynie bez blokad lub odblokowane zakłady bukmacherskie. Uzwaja zmiany DNS lub programów do zmiany lokalizacji i ukrywania prawdziwego IP czyli VPN

 bezpieczne kasyno przez vpn


kasyna hazardowe