Krótka historia Pokera

Za datę narodzin pokera, zgodnie przyjmuje się rok 1834, w którym pewien pisarz Jonathan H. Green odkrył ciekawą grę, w którą grywali pasażerowie statków pływających po Missisipi. Gra, zwana przez owych pasażerów „grą oszustów”,

była niezmiernie wciągająca. Zaciekawiony Green, postanowił poznać jej tajniki i zapisać wszystko tak, by samemu móc w nią grywać. To właśnie Green, jako pierwszy użył słowa Poker, które według badaczy zaczerpną od francuskiego słowa Poque, oznaczającego grę karcianą.
W czasach Greena, talia kart liczyła zaledwie 20 kart. Dzisiaj do gry używa się ponad dwa razy więcej kart, czyli 52. Również zasady gry są o wiele bardziej wzbogacone.
Poker szybko zyskał sobie popularność i stał się jedną z ulubionych gier bywalców amerykańskich kasyn. Do chwili, gdy w 1910 stan Nevada nie zakazał uprawiania gier hazardowych. Czarne chmury zawisły nie tylko nad Pokerem, ale też nad wszystkimi grami hazardowymi. Jednak dzięki sprytnemu posunięciu prokuratora Kalifornii, który uznał, że Poker jest grą opartą na logice, poker uznano za grę matematyczną, która z hazardem nie ma nic wspólnego. Dzisiaj poker posiada kilka popularnych odmian, wśród których znajdują się między innymi:

Poker pięciokartowy dobierany
Poker siedmiokartowy otwarty
Omaha Poker
Omaha High – Low
Texas Holdem

W dzisiejszych czasach poker jest grą, w którą gra miliony graczy. Na całym świecie istnieje kilkadziesiąt turniejów pokerowych i mistrzostw. Najwięcej uczestników w pokerowej grze można spotkać w Internecie. Kasyna online swoją wielką popularność zyskały głównie dzięki miłości graczy do pokera. To właśnie on nadał sens współczesnemu hazardowi internetowemu.


A oto jak gracze zapewniają sobie bezpieczeństwo podczas gry i sama bre w kasynie bez blokad lub odblokowane zakłady bukmacherskie. Uzwaja zmiany DNS lub programów do zmiany lokalizacji i ukrywania prawdziwego IP czyli VPN

 bezpieczne kasyno przez vpn


kasyna hazardowe