Starszeństwo układów kart w pokerze:

Oto jakie posiadamy starszeństwo układów kart w pokerze:

Royal Flush (poker królewski)
Najsilniejszy układ kart, składa się z : 10, J, D, K, A w jednym kolorze. Jest to najbardziej wymarzony układ i jednocześnie najrzadziej trafiany.

Straight Flush (poker)
To układ, który składa się z kolejnych kart, ułożonych według wartości , ale koniecznie w tym samym kolorze.

Four of a Kind (kareta)
To cztery identyczne karty , na przykład A, A, A ,A lub K, K, K, K

Full House (ful)
To zestawienie „pary” i „trójki”. W tym układzie wartość trójki jest ważniejsza przy porównywaniu fuli. Na przykład: układ: 3 A + 2 K jest silniejszy od układu 3 K + 2 A.

Flush (kolor)
To pięć kart o tym samym kolorze. Wartości w tym układzie nie mają znaczenia. Wygrywa ten pokerzysta, który ma najwyższą kartę wchodzącą w skład koloru. Jeżeli dla dwóch graczy pięć kart najwyższych jest w jednym kolorze, pozostałe karty nie liczą się. Wówczas jest remis.

Straight (strit)
To zestawienie składające się z pięciu kolejno ułożonych kart innego koloru. Strit + A liczony jest w sekwencji zarówno niższej i wyższej. (As otwiera i zamyka strity: niskiego: A, 2, 3, 4, 5, jak i najwyższego: 10, J, Q, K, A)

Three of a Kind (trójka)
To trzy jednakowe karty, np. K lub 2 + dwie dodatkowe karty, które nie stanowią pary i nie są kartami o tej samej wartości, co „trójka”.

Two Pairs (dwie pary)
To zestawienie zawierające dwie pary kart o identycznej wartości + piątą kartę, która jest innej wartości niż karty tworzące te pary. Układ określa się poprzez silniejszą parę.

One Pair (para)
To dwie karty o tej samej wartości + trzy odmienne karty, które nie tworzą z tą parą żadnych możliwych kombinacji.

High Card (wysoka karta)
Najwyższą kartą jest A. Gracze mający takie same Asy, porównują następne karty. Gdy również drugie karty są też takie same, porównuje się kolejne itd.

Jak zansz zasady pokera i starszeństwo układów kart w pokerze to możesz zagrać w kasynie.


A oto jak gracze zapewniają sobie bezpieczeństwo podczas gry i sama bre w kasynie bez blokad lub odblokowane zakłady bukmacherskie. Uzwaja zmiany DNS lub programów do zmiany lokalizacji i ukrywania prawdziwego IP czyli VPN

 bezpieczne kasyno przez vpn


kasyna hazardowe