Zasady gry Blackjack

Zasady gry BlackJack przeznaczony jest maksymalnie dla 7 graczy. Sama gra w dużym stopniu przypomina grę w oczko, czyli dobieranie kart aż do 21 punktów. Każdy z graczy gra przeciwko krupierowi a nie przeciwko innym graczom. Wygrywa gracz, który będzie posiadać najbliższą liczbę 21 punktów lub też uda mu się zdobyć Black Jacka, czyli Asa oraz 10. Może też zdobyć inną figurę punktowaną za 1o punktów. Każdy gracz, który zdobędzie większą liczbę punktów niż 21 przegrywa.

Krupier przy każdej grze musi dobierać karty do chwili, w której będzie posiadał 17 lub też większą ilość punktów. Kiedy zdobędzie większą ilość punków np. 18 czy 19 w takim wypadku nie może już więcej dobierać kart. W sytuacji powstania remisu zwraca się graczowi podstawową stawkę.
Podczas gry krupier odkrywa karty od pierwszego gracza w kierunku lewej strony, jedną z kart, która jest odkryta rozdaje także sobie. Kolejnym ruchem krupiera jest rozdanie po jeszcze jednej karcie odkrytej dla graczy oraz jedną kartę zakrytą dla siebie.
Następnie gracze posiadają do wyboru:
Wziąć kartę (HIT) – gracz dostanie kolejną kartę

Nie wziąć karty (STAND) – gracz nie dopiera już kolejnej karty
Podwoić stawkę (DOUBLE) –w tej sytuacji stawka jest podwajana a gracz otrzymuje jeszcze jedną ostatnią kartę.

Rozdzielenie (SPLIT), – kiedy gracz otrzymuje dwie karty o takiej samej wartości ma możliwość je rozdzielić. W takim przypadku do drugiej karty rozdzielonej trzeba postawić taką samą stawkę, jaką stawiało się przed danym rozdaniem. Następnie na każdy układ można otrzymać dowolną kartę. Stanowi to tylko jeden wyjątek. Kiedy rozdziela się dwa Asy do każdego z nich można dobrać tylko po jednej karcie. Należy też wziąć pod uwagę fakt, iż układ można rozdzielić tylko jeden raz, to znaczy, jeżeli trzecia z kart jest identyczna z dwoma pierwszymi kartami, nie można z taką kartą utworzyć trzeciego układu.

Można też wybrać inne opcje
Ubezpieczenie (INSURANCE), – Kiedy odkrytą kartą krupiera jest As mamy możliwość się ubezpieczyć na wypadek Black Jacka. W taki przypadku stawiamy połowę swojej podstawionej stawki na zakład a kiedy faktycznie krupier będzie miał Black Jacka otrzymujemy zwrot stawki oraz ubezpieczenie, które postawiliśmy. Kiedy krupier nie ma Black Jacka, gracz traci swoje ubezpieczenie i rozdanie jest rozgrywane do końca.

Równe pieniądze (EVEN MONEY) Jeżeli gracz ma szczęście i otrzyma Black Jacka, a pierwszą kartą krupiera jest As, krupier oferuje graczowi tzw. Even, Money. Jeżeli gracz zaakceptuje taką opcje, Black Jack jest wypłacany w skali 1: 1, a nie jak zawsze 3:2. Wychodzi się wówczas z założenia, iż druga karta krupiera to 10 (albo Walet, Dama, Król). Jeśli gracz odrzuci „Even Money, a krupier uzyska Black Jacka, partia kończy się remisem. Jeśli gracz nie zaakceptuje Even Money i krupier nie dostanie Black Jacka gra jest wypłacana jak zawsze w skali 3 do 2.
Poddać się (SURRENDER) W wielu kasynach dostępna jest opcja, która pozwala na poddanie się po otrzymaniu dwóch kart. Kiedy gracz uzna, że karty, które otrzymał nie są wystarczające przynajmniej na remis to może się poddać tracąc przy tym 50% stawki. Opcja ta jest dostępna nie w każdym kasynie.
Wartości kart

Do najbardziej znanych metod liczenia kart należy metoda Hi-Lo. Przez wiele lat metoda ta była udoskonalana aby dzisiaj być taką jaką jest. Używając tego systemu gracz obserwuje zmiany w stosunku do kart wysokich do niskich poprzez przypisywanie dodatkowej wartości kart.

-Karty 2,3,4,5,6 posiadają wartość +1
-karty 7,8,9 posiadają wartość 0
-karty 10, J (walet), Q (dama), K (król), A (as) mają wartość (-1)

W taki sposób każdy gracz otrzymuje tzw. wartość bieżącą. Mówiąc prościej oznacza to że każda wartość bieżąca jest wyższa niż 0, a do rozdania pozostanie stosunkowo więcej kart wysokich niż niskich. Kiedy wartość bieżąca jest mniejsza niż 0, pozostaje więcej kart niskich. Jako że bardzo często kasyna używają kilku talii kart ( 4, 6 lub 8), aby obliczyć średni stosunek kart wysokich do niskich w jednej talii, gracz ma możliwość podzielić wartość bieżącą przez ilość talii które pozostają do rozdania, otrzymując tzw. wartość prawdziwą. Kiedy wartość bieżąca jest +6 i do rozdania pozostaje 3 talie kart, wartość prawdziwa jest +2, tj. średnio w talii pozostałych do rozdania jest 2 karty wysokich więcej niż niskich.


A oto jak gracze zapewniają sobie bezpieczeństwo podczas gry i sama bre w kasynie bez blokad lub odblokowane zakłady bukmacherskie. Uzwaja zmiany DNS lub programów do zmiany lokalizacji i ukrywania prawdziwego IP czyli VPN

 bezpieczne kasyno przez vpn


kasyna hazardowe